Architektura Krajobrazu Wrocław

Kurs przeznaczony jest dla osób, które planują przystąpienie do egzaminów z rysunku na studia na kierunek Architektura Krajobrazu w Polsce i za granicą. Zajęcia prowadzone są przez prowadzącą, która ukończyła m.in. Architekturę Krajobrazu na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu i od 10 lat zajmuje się nauczaniem rysunku. Oferowany przez nas kurs pomoże Ci zgłębić różne techniki rysunku i odpowiednio przygotować się do studiów.

KURS ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU

Kurs Architektury Krajobrazu to zajęcia wymagające poznania kilku technik rysunkowych (ołówek, kredka, flamaster itp.), więc podobnie jak kurs rysunku i malarstwa ASP, dostosowany jest do umiejętności każdego ucznia. Indywidualne podejście przekłada się na bardzo dobre i szybkie efekty kształcenia. Każdy uczeń traktowany jest indywidualnie, przez co może on rozwijać się pracując w grupie, niezależnie od poziomu innych uczestniczących.

Zachęcamy również do skorzystania z naszych pozostałych kursów, a w szczególności w zajęciach takich jak Kurs Architektury, który podobnie jak kurs architektury krajobrazu pozwoli rozwinąć kompozycje brył i przydatne elementy konstrukcji z geometrii wykreślnej.

Program nauczania

Perspektywa powietrzna, walor, światłocień, rozpiętość tonalna, odbicie w wodzie, odbicie lustrzane, przenikanie, wykreślanie cienia, aksonometria… Brzmi groźnie? Nasz program nauczania pozwala na stopniowe opanowanie wymienionych zagadnień.
  • studium drzew
  • elementy małej architektury
  • przydatne konstrukcje z geometrii wykreślnej
  • rysunek w plenerze
  • zapoznanie się z różnymi technikami kryjącymi (ołówek, kredki, flamastry, cienkopis, tusz)
  • symulacje egzaminów wstępnych

Małe udogodnienia

Cena obejmuje również materiały pomocnicze, które ułatwiają wykonanie pracy domowej i stanowią podsumowanie zdobytej na zajęciach wiedzy. Przygotowana jest również biblioteka z inspiracjami i kącik kuchenny z możliwością przygotowania kawy i herbaty.

System mobilizacyjny

Dążymy do tego, aby każdy uczestnik kursu opanował wszystkie opracowane przez nas zagadnienia i zmierzył się z wyznaczonymi tematami rysunkowymi. W programie oprócz prac wykonywanych na zajęciach są również zadania domowe, które weryfikują poziom ucznia i pozwalają na kreatywne wykorzystanie nabytych umiejętności. Zasada jest prosta - w każdym miesiącu spośród wszystkich realizowanych prac kursant wybiera pięć prac z wymienionego zakresu:
  • Praca egzaminacyjna z wyobraźni - 3h (temat do realizacji w domu z zegarkiem, treść zadania prowadzący rozdaje w wersji papierowej w trzecim tygodniu każdego miesiąca)
  • Praca egzaminacyjna z martwej natury - 3h (temat realizowany na zajęciach)
  • Praca z martwej natury - czas nieokreślony
  • Praca z wyobraźni - czas nieokreślony
Harmonogram:

> Pierwszy tydzień każdego kolejnego miesiąca- oddanie 5 skończonych prac

> Drugi tydzień każdego kolejnego miesiąca- przegląd (przykładowo 10 osób w rankingu daje 50 prac do wglądu wszystkich uczestników kursu) i ogłoszenie punktacji za poszczególne prace (za każdy rysunek można zdobyć maksymalnie 50 pkt-ów), podanie sumy punktów za dwie pierwsze prace (egzamin) i średnią ze wszystkich i oczywiście każda osoba otrzyma od prowadzącego komplet uwag w postaci konstruktywnej krytyki:)

Tabelki z punktacją są do wglądu w teczce z kartami uczniów. Jeśli ktoś nie da rady rady przynieść jakieś pracy to dostanie za nią zero, ale nie zwalnia to z obowiązku doniesienia zaległej pracy w kolejnym tygodniu (praca zostanie oceniona, ale punkty już nie będą wliczać się do rankingu). Zabawa w zbieranie punktów jest sprawdzonym systemem mobilizacyjnym:) Ale bez obaw, nowicjuszy nie rzucamy na głęboką wodę i udział w rankingu biorą tylko osoby, które samodzielnie potrafią już realizować tematy ze spisu. Przykładowy fragment tabelki z rankingiem:
OsobaPunktacjaEgzamin/miejsce w rankinguŚrednia/miejsce w rankingu
Igor Dudziak1. 5085/6112/2