Rysunek architektoniczny Wrocław

Kurs ten przeznaczony jest dla osób, które zamierzają przystąpić do egzaminów z rysunku do klasy architektonicznej w III LO we Wrocławiu. Program obejmuje wszystkie zagadnienia niezbędne do odpowiedniego przygotowania się do testu z predyspozycji do zawodu architekta. Podczas zajęć wykonywane będą także symulacje przykładowych egzaminów co umożliwi kursantom zaznajomienie się z potencjalnymi zadaniami kwalifikacyjnymi.

Kurs rysunku klasa architektoniczna

Kurs ma na celu przygotowanie kandydatów do egzaminu z rysunku do Klasy architektonicznej w III LO we Wrocławiu. Zajęcia przeznaczone są dla osób w 7 i 8 klasie podstawowej.
Jak wygląda egzamin z rysunku do klasy architektonicznej w III LO we Wrocławiu?
Celem testu jest sprawdzenie uzdolnień plastycznych, wyobraźni przestrzennej, wyczucia koloru oraz umiejętności odwzorowania obiektów przestrzennych na płaszczyźnie, a także zdolności kreacji kompozycji płaskich i przestrzennych. Test składa się z 3 zadań rysunkowych:
 • martwa natura wykonana ołówkiem (krzesło uzupełnione o rzut z góry i widok z boku)
 • kompozycja przestrzenna z wyobraźni na podstawie opisu obiektu architektonicznego, bądź zespołu urbanistycznego wykonana ołówkiem
 • kompozycja przestrzenna z wyobraźni na podstawie opisu obiektu architektonicznego, bądź zespołu urbanistycznego wykonana kredkami
Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania wynosi 150. Test uznaje się za zaliczony po uzyskaniu minimum 60 punktów, przy czym za krzesło należy zdobyć minimum 30 punktów na 50. Na każde zadanie przewidziano 60 minut.

Wyniki

Egzaminy 2023
W tym roku do egzaminu przystąpiło w sumie 91 osób, zdały 63 osoby w tym 27 osób od nas. Kilka miesięcy przed egzaminem nasze Klasy architektoniczne rysowały na zajęciach Villę Reden z Chorzowa i właśnie opis tego budynku pojawił się na tegorocznym egzaminie. Szczęście nas nie opuszcza, nie pierwszy raz udało nam się przewidzieć treść egzaminu.
Egzaminy 2022 - 100% zdawalności
W tym roku III LO nie podało punktacji, a tylko listę osób, które zdały i oblały egzamin. Do egzaminu w sumie przystąpiło 89 osób, 32 osoby oblały, 57 zdało. Z Awangardy zdawało 20 osób i wszystkie zdały, czyli mamy 100% zdawalności:)
Egzaminy 2021
W sumie z naszej szkoły egzamin zdało 20 osób. Historia lubi się powtarzać i podobnie jak w zeszłym roku 7 osób z Awangardy wywalczyło miejsca w pierwszej dziesiątce najlepszych wyników:
 • Ignacy Rzeszut - 133/150 pkt, drugie miejsce
 • Karolina Korszeń - 126/150 pkt, czwarte miejsce
 • Aleksandra Bąkiewicz - 126/150 pkt, czwarte miejsce ex aequo z Karolą
 • Dominika Kisielewska - 119/150 pkt, szóste miejsce
 • Natalia Domaradzka - 116/150 pkt, siódme miejsce
 • Artur Okulicz - Kozaryn - 109/150 pkt, dziewiąte miejsce
 • Milena Kuźmińska - 103/150 pkt, dziesiąte miejsce
Egzaminy 2020 - 100% zdawalności
Na maratonie przedegzaminacyjnym rysowaliśmy między innymi Centrum Pompidou, które ku wielkiej naszej radości pojawiło się na egzaminie. Naszą szkołę reprezentowało 8 uczniów z czego 7 osób wywalczyło miejsca w pierwszej dziesiątce najlepszych wyników.
 • Maja Miśta - 133/150pkt, drugie miejsce na liście
 • Jagoda Średnicka - 129/150 pkt, trzecie miejsce
 • Kinga Gabruk – 128/150 pkt, czwarte miejsce
 • Adrianna Łysiak – 119/150 pkt, szóste miejsce ex aequo z jeszcze jedną osobą
 • Piotr Gołecki – 118/150 pkt, siódme miejsce
 • Gracjan Niczyj – 113/150 pkt, ósme miejsce ex aequo z 2 osobami
 • Sara Konopska – 106/150 pkt, dziesiąte miejsce ex aequo z 3 osobami
 • Katarzyna Grądziel – 96/150 pkt, czternaste miejsce ex aequo z 3 osobami

Dlaczego warto wybrać nasz kurs?

Każdej osobie poświęcamy maksimum uwagi, dzięki temu nawet kursanci, którzy zgłaszają się na ostatnią chwilę, czyli parę miesięcy przed egzaminem są w stanie go zdać - 100% zdawalności jest naszym priorytetem:)

WYNIKI

Test z rysunku wystarczy zdać, a o ostatecznym dostaniu się do klasy decydują m.in. oceny i wyniki z testu ósmoklasisty. Kolejny rok z rzędu prawie połowa uczniów jest z Awangardy.

KADRA

Kurs prowadzony jest przez założycielkę szkoły, architekta z kilkunastoletnim doświadczeniem w nauczaniu - absolwentkę Wydziału Architektury na Politechnice Wrocławskiej i absolwentów naszej szkoły i Klasy architektonicznej w III LO.

ZAJĘCIA ODROBIENIOWE

Rozchorujesz się i nie możesz przyjść na swoje zajęcia obowiązkowe? Zajęcia odrobieniowe będą możliwe w każdy wt od 16.30 do 20.30.

PROGRAM

Niezależnie od momentu zgłoszenia się każdy uczestnik kursu otrzymuje indywidualny program nauczania. Co oznacza w praktyce, że każdy w swoim tempie przerabia program przygotowany stricte pod egzamin, nie ma zbędnych tematów

PRACOWNIA

Piękna, nowoczesna pracownia w artystycznym lofcie (200m2 inspirującej przestrzeni). Dodatkowo każdy uczeń ma dostęp do kuchni i może przygotować sobie kawę/ herbatę i podgrzać posiłek. Obok pracowni znajduje się parking i bistro z pyszną pizzą.

PRZEGLĄD PRAC

W każdym miesiącu spośród wszystkich zrealizowanych prac kursant wybiera pięć na przegląd. Każdy podczas przeglądu otrzymuje od prowadzącego komplet uwag. Dzięki nim kursanci wiedzą co należy poprawić, żeby na tle innych wypaść lepiej.

MARATON

Darmowy 7-dniowy maraton przedegzaminacyjny dla wszystkich zapisanych od września.

ATMOSFERA

Sympatyczna atmosfera, u nas wszyscy się znają i mówimy sobie po imieniu.

GRAFIK

Obecnie przyjmujemy zapisy na wtorek 16.30-20.30 i niedzielę od 10.15 do 14.15.


W JAKI SPOSÓB MOŻNA ODROBIĆ ZAJĘCIA?

W razie nieobecności w roku szkolnym 2023/2024 odróbki będą odbywać się
co tydzień w każdy wtorek od 16.30 do 20.30.
Zapisy na zajęcia odrobieniowe będą możliwe za pomocą aplikacji telefonicznej, do której dostęp będzie od września 2023 r.

CENNIK

Pakiety startują wraz z początkiem każdego miesiąca. W każdym miesiącu opłata jest taka sama, wyjątek stanowią opłaty za styczeń i czerwiec, za które przewidziana jest zniżka 50%. Podobnie rozliczany jest pakiet kwartalny z tą różnicą, że jest do wykorzystania w trakcie trwania 3 pełnych miesięcy. Na zajęcia można zapisać się w każdej chwili i rozpocząć kurs nawet w połowie miesiąca, bo istnieje możliwość dokonania pojedynczej wpłaty. Osoby korzystające z pakietów i przygotowujące się do egzaminów zobowiązane są do udziału w co najmniej jednych zajęciach w tygodniu. Kurs rozpisany jest na 36 zajęć.
Pojedyncze zajęcia

150zł

Indywidualny program nauczania
Brak rezerwacji miejsca w grupie
Dostępne przez cały rok szkolny
Lekcja o testowym charakterze
Materiały pomocnicze
Czas trwania zajęć - 4h
Jednorazowa możliwość wykupienia
Pakiet miesięczny

420zł

Indywidualny program nauczania
Zajęcia raz w tygodniu
Dostępne przez cały rok szkolny
Możliwość odrobienia zajęć
Ważność: 1 miesiąc
Materiały pomocnicze
Czas trwania zajęć - 4h
Pakiet kwartalny

1140zł

Indywidualny program nauczania
Zajęcia raz w tygodniu
Dostępne przez cały rok szkolny
Możliwość odrobienia zajęć
Ważność: 3 miesiące
Materiały pomocnicze
Czas trwania zajęć - 4h

Co przynieść na pierwszą lekcję

Lista materiałów:
 • Ołówki HB, B, 2B, 3B, 4B, 5B, 6B (najlepiej Renesans, Faber- Castell)
 • Temperówka do ołówka z pojemnikiem
 • Przedłużacz do ołówka
 • Gumka chlebówka (Faber-Castell)
 • Gumka zwykła, biała (Factis-softer, Pentel albo Staedtler)
 • Klipy - 4 szt.
 • Gumka w ołówku
 • Teczka na rysunki 50x70 (nie nosimy prac w tubach, bo zwinięte w rulon rysunki rozmazują się)
 • Szkicownik formatu A4/A5
 • Blok rysunkowy A3

GALERIA PRAC UCZNIÓW DO KLASY ARCHITEKTONICZNEJ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Ile kosztuje kurs do klasy architektonicznej?

Miesięczny koszt uczestnictwa w kursie do klasy architektonicznej wynosi 420 zł.

Ile trwa kurs?

Czas trwania kursu zaznaczony jest w kalendarzu w zakładce Grafik na oficjalnej stronie szkoły.

Dla kogo przeznaczony jest kurs? Czy osoby początkujące też mogą wziąć udział?

Zajęcia adresowane są zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych.

Czy mogę zapisać się w trakcie trwania kursu?

Oczywiście, jest możliwość zapisania się na kurs, który już trwa. Jedynym warunkiem jest wolne miejsce na danym kursie.

Gdzie odbywają się zajęcia?

Zajęcia odbywają się w naszej pracowni we Wrocławiu, na ul. Nyskiej 61a.

Czy kurs odbywa się również w formie zdalnej?

Zajęcia odbywają się tylko w formie stacjonarnej.

Czy po zakończonym kursie dostanę certyfikat lub dokument potwierdzający ukończenie?

Każdy uczestnik, który ukończy kurs może otrzymać na życzenie zaświadczenie o ukończonym kursie.