Nauka rysunku dla dzieci - Wrocław

Ten kurs przeznaczony jest dla dzieci od 8 do 12-tego roku życia, które chcą rozwijać swój talent, bądź też rozpocząć przygodę z rysunkiem i malarstwem. Trwa nabór na rok 2020/2021, więc jest to najlepszy moment by zapisać swoją pociechę na lekcje rysunku dla dzieci i zagwarantować mu rozwój pod okiem doświadczonego rysownika.

KURS HOBBY - LEKCJE RYSUNKU DLA DZIECI WROCŁAW

Wiemy, że gwarancją szybkich postępów jest indywidualne podejście, dlatego podczas zajęć pytamy dzieci o ich zainteresowania i na podstawie uzyskanych informacji układamy program nauczania.  Każda osoba zapisywana jest do wybranej grupy, ale grafik jest dość elastyczny - zajęcia można odrabiać w innym terminie w tym samym tygodniu, bądź w kolejnym. 

Jeżeli również interesujesz się sztuką, albo chciałbyś dzielić pasję ze swoim dzieckiem, to zapraszamy na hobbystyczny kurs rysunku dla dorosłych. Pod okiem doświadczonego w nauczaniu prowadzącego będziesz mógł szlifować swój talent i rozwijać interesujące Cię techniki i zagadnienia z rysunku i malarstwa.

 

Program nauczania

W programie kursu m.in.:
 • studium martwej natury
 • studium drzew i kwiatów
 • studium zwierząt
 • studium postaci
 • portrety
 • rysowanie pojazdów
 • zadania sprawdzające kreatywność
 • rysunek z wyobraźni
 • kompozycje z brył
 • przydatne konstrukcje z geometrii wykreślnej
 • rysunek w plenerze
 • zapoznanie się z różnymi technikami kryjącymi (ołówek, cienkopis, promarkery, kredki, tusz, akwarela, akryl, gwasz itp.)
 • concept art
 • komiks
 • rysowanie postaci kreskówkowych

Małe udogodnienia

Cena obejmuje również materiały pomocnicze, które ułatwiają wykonanie pracy domowej i stanowią podsumowanie zdobytej na zajęciach wiedzy. Przygotowana jest również biblioteka z inspiracjami i kącik kuchenny z możliwością przygotowania herbaty.

Lista materiałów

Na pierwsze zajęcia należy zabrać ze sobą:
 • Pudełko ołówków 2B i 4B( najlepiej Renesans, Faber- Castell, albo KOH-I-NOOR)
 • Temperówka do ołówka z pojemnikiem
 • Przedłużacz do ołówka
 • Gumka chlebówka ( KOH-I-NOOR albo Faber-Castell)
 • Gumka zwykła, biała ( Factis-softer, Pentel albo Staedtler)
 • Klipy- 4 szt.
 • Blok rysunkowy A3
Pozostałe rzeczy, które należy zakupić:
 • Deska troszkę większa od formatu A3, gładka (na przykład z płyty MDF/ HDF grubości 4-6 mm, można zakupić ją w sklepie plastycznym, wycinają też na miejscu w Castoramie), na zajęcia nie trzeba jej przynosić, udostępniam własną, ale jest konieczna jako podkładka do prac wykonywanych w domu
 • Teczka na rysunki A3 (nie nosimy prac w tubach, bo zwinięte w rulon rysunki rozmazują się
 • Szkicownik formatu A4
 • Teczka ofertowa (do porządkowania materiałów otrzymywanych na zajęciach i kolekcjonowania własnych inspiracji)