Nauka rysunku dla dzieci - Wrocław

Ten kurs przeznaczony jest dla dzieci od 8 do 12-tego roku życia, które chcą rozwijać swój talent, bądź też rozpocząć przygodę z rysunkiem i malarstwem. Trwa nabór na rok 2019/2020, więc jest to najlepszy moment by zapisać swoją pociechę na lekcje rysunku dla dzieci i zagwarantować mu rozwój pod okiem specjalisty.

KURS HOBBY - LEKCJE RYSUNKU DLA DZIECI WROCŁAW

Wiemy, że gwarancją szybkich postępów jest indywidualne podejście, dlatego podczas zajęć prowadząca pyta dziecko o jego zainteresowania i na podstawie uzyskanych informacji układa program nauczania. Najważniejsze, żeby dziecko czerpało radość z rysowania, dlatego dla miłośnika samochodów zostanie zaproponowane studium pojazdów, a dla miłośniczki bohaterów z kreskówek i bajek możliwość narysowania księżniczki, ale w oparciu o wszystkie zasady rysowania postaci i elementów garderoby.  Każda osoba zapisywana jest do wybranej grupy, ale grafik jest dość elastyczny - zajęcia można odrabiać w innym terminie w tym samym tygodniu, bądź w kolejnym. Lekcje prowadzone są przez Architekta, absolwentkę Wydziału Architektury na Politechnice Wrocławskiej.

Jeżeli również interesujesz się sztuką, albo chciałbyś dzielić pasję ze swoim dzieckiem, to zapraszamy na hobbystyczny kurs rysunku dla dorosłych. Pod okiem doświadczonego w nauczaniu prowadzącego będziesz mógł szlifować swój talent i rozwijać interesujące Cię techniki i zagadnienia z rysunku i malarstwa.

 

Program nauczania

W programie kursu m.in.:
 • studium martwej natury
 • studium drzew i kwiatów
 • studium zwierząt
 • studium postaci
 • portrety
 • rysowanie pojazdów
 • zadania sprawdzające kreatywność
 • rysunek z wyobraźni
 • kompozycje z brył
 • przydatne konstrukcje z geometrii wykreślnej
 • rysunek w plenerze
 • zapoznanie się z różnymi technikami kryjącymi (ołówek, cienkopis, promarkery, kredki, tusz, akwarela, akryl, gwasz itp.)
 • concept art
 • komiks
 • rysowanie postaci kreskówkowych

Małe udogodnienia

Cena obejmuje również materiały pomocnicze, które ułatwiają wykonanie pracy domowej i stanowią podsumowanie zdobytej na zajęciach wiedzy. Przygotowana jest również biblioteka z inspiracjami i kącik kuchenny z możliwością przygotowania herbaty.

Lista materiałów

Na pierwsze zajęcia należy zabrać ze sobą:
 • Pudełko ołówków 2B i 4B( najlepiej Renesans, Faber- Castell, albo KOH-I-NOOR)
 • Temperówka do ołówka z pojemnikiem
 • Przedłużacz do ołówka
 • Gumka chlebówka ( KOH-I-NOOR albo Faber-Castell)
 • Gumka zwykła, biała ( Factis-softer, Pentel albo Staedtler)
 • Klipy- 4 szt.
 • Blok rysunkowy A3
Pozostałe rzeczy, które należy zakupić:
 • Deska troszkę większa od formatu A3, gładka (na przykład z płyty MDF/ HDF grubości 4-6 mm, można zakupić ją w sklepie plastycznym, wycinają też na miejscu w Castoramie), na zajęcia nie trzeba jej przynosić, udostępniam własną, ale jest konieczna jako podkładka do prac wykonywanych w domu
 • Teczka na rysunki A3 (nie nosimy prac w tubach, bo zwinięte w rulon rysunki rozmazują się
 • Szkicownik formatu A4
 • Teczka ofertowa (do porządkowania materiałów otrzymywanych na zajęciach i kolekcjonowania własnych inspiracji)