Nauka rysunku dla dzieci - Wrocław

Kurs przeznaczony dla dzieci od 8 do 10 - tego roku życia, które chcą rozwijać swój talent, bądź też rozpocząć przygodę z rysunkiem i malarstwem. Trwa nabór na rok 2023/2024 więc jest to najlepszy moment by zapisać swoją pociechę na lekcje rysunku dla dzieci i zagwarantować mu rozwój pod okiem doświadczonego rysownika. W przypadku 7 letnich dzieci zawsze proponujemy najpierw lekcję próbną - jeśli dziecko jest w stanie już podjąć naukę podstaw rysunku to zgadzamy się na zapis.

KURS HOBBY - LEKCJE RYSUNKU DLA DZIECI WROCŁAW

Wiemy, że gwarancją szybkich postępów jest indywidualne podejście, dlatego podczas zajęć pytamy dzieci o ich zainteresowania. Część dzieci marzy o rysowaniu twarzy, zwierząt, inne chcą tworzyć pojazdy i statki kosmiczne. Najmłodsi często podsuwają nam najlepsze pomysły na tematy i staramy się je uwzględnić w naszym programie nauczania.
Grupy Hobby dla dzieci w roku szkolnym 2023/2024:
  • Wtorek 16:30 - 18:00 Hobby 8-10 lat (1,5h - start 12.09.23 r.)
  • Wtorek 18:15 - 19:45 Hobby 8-10 lat (1,5h 0 start 12.09.23 r.)
  • Środa 18:15 - 19:45 Hobby 8-10 lat (1,5h - start 6.09.23 r.)
  • Czwartek 16:30 - 18:00 Hobby dzieci 8-10 lat (1,5h - start 7.09.23 r.)
  • Czwartek 18:15 - 19:45 Hobby 8-10 lat (1,5h - start 7.09.23 r.)
  • Piątek 16:30 - 18:00 Hobby 8-10 lat (1,5h - start 8.09.23 r.)
  • Piątek 18:15 - 19:45 Hobby 8-10 lat (1,5h - start 6.10.23 r.)
  • Sobota 9:00 - 10:30 Hobby 8-10 lat (1,5h - start 9.09.23 r.)

Opis i grafik dla kursu hobby dla dzieci 11-13 lat i młodzieży od 14 lat znajdują się w osobnej zakładce Hobby.

Program

Wychodzimy z założenia że już od najmłodszych lat warto wskazywać dzieciom poprawne i skuteczne metody rysowania i malowania. Dlatego na naszych zajęciach najczęściej jest jeden temat wiodący, który krok po kroku omawiany jest prze prowadzącą na tablicy. Zapoznajemy dzieci z takimi zagadnieniami jak np. odmierzanie i rysowanie z natury, perspektywa powietrzna, walor, światłocień, rozpiętość tonalna, perspektywa jedno i wielozbiegowa.
  • studium drzew i kwiatów
  • studium zwierząt
  • rysowanie pojazdów i statków kosmicznych
  • zapoznanie się z różnymi technikami kryjącymi
  • komiks
  • rysowanie postaci kreskówkowych
  • concept art

Każdej osobie poświęcamy maksimum uwagi. Nie mamy podziału na stopnie zaawansowania, bo indywidualnie podchodzimy do każdego dziecka.

WYSOKI POZIOM

Nasi kursanci z dziecięcych grup hobbystycznych często kontynuują naukę na kursach specjalistycznych przygotowujących do liceów. W każdym roku przygotowujemy nowe tutoriale, program się nie powtarza co rzutuje na wieloletnią współpracę.

Kurs prowadzony jest przez instruktorów związanych z ASP i wydziałem Architektury na PWr. Prawie wszyscy nasi prowadzący przed dostaniem się na studia byli naszymi uczniami.

Niezależnie od momentu zgłoszenia się każde dziecko realizuje program przygotowany na dany miesiąc.

Piękna, nowoczesna pracownia w artystycznym lofcie (200m2 inspirującej przestrzeni). Dodatkowo każdy uczeń ma dostęp do kuchni i może zrobić sobie kawę/ herbatę i podgrzać posiłek w mikrofalówce.

LOKALIZACJA

Mieścimy się na ul. Nyskiej 61 a, obok Laser Tagu i Jump Hall Parku Trampolin. Obok pracowni znajduje się duży, darmowy parking.

W cenie zajęć są materiały plastyczne, więc można przynosić jedynie teczkę formatu A3, w której dziecko będzie mogło przechowywać swoje prace. Zachęcamy jednak do zakupu podstawowych materiałów na wypadek, gdyby dziecko chciało dokończyć pracę w domu.
  • Teczka na rysunki A3 (nie nosimy prac w tubach, bo zwinięte w rulon rysunki rozmazują się)
  • Szkicownik formatu A4/ A5, albo blok rysunkowy A3
  • Czarne cienkopisy grubość 05, 1 (np. firmy Micron)

Pakiet standardowy

Czas trwania zajęć - 1,5h

Materiały do rysunku - druga partia

Lista uzupełniająca do materiałów do rysunku (zakup nie jest obowiązkowy):
  • Biały żelopis 0,8
  • Kolorowe kartki A3 np. czarne, brązowe, beżowe
  • Czarny marker
  • Blok techniczny 300 g
  • Kredki ołówkowe Faber Castle, albo kredki akwarelowe Koh-i-noor Mondeluz 12 sztuk
  • Czarny tusz kreślarski
  • Pędzel okrągły np. Renesans rozmiar 8, 10

Materiały do malarstwa

Przybory do malarstwa przynosi się tylko wówczas, gdy rodzic chce by oprócz rysunku dziecko uczyło się też techniki akwarelowej.
Lista materiałów do malarstwa akwarelowego:
  • papier akwarelowy gramatura minimum 250g, ale najlepiej 300g (polecane firmy: Arches, Winsor&Newton, Leniar)
  • zestaw akwarelek firmy np. Rembrandt, Talens, Winsor & Newton
  • okrągły pędzel 6, 10mm kolibri
  • pędzel około 2/3 mm do malowania szczegółów, może być z włosia syntetycznego

W razie nieobecności w roku szkolnym 2023/2024 odróbki będą odbywać się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca od godz. 8.30 do 10.00 dla wszystkich naszych kursantów od 8 do 10 roku życia.

Ile kosztuje kurs hobby dla dzieci?

Miesięczny koszt uczestnictwa w kursie Hobby dla dzieci, zależy od czasu trwania zajęć (1,5h lub 3h) kosztuje 280, albo 350zł.

Ile trwa kurs Hobby dla dzieci?

Dla dzieci w jakim wieku przeznaczony jest kurs?

Zajęcia adresowane są dla dzieci od 8 do 10 roku życia i od 11 do 13 roku życia i starszych.