AKWARELA

Kurs przeznaczony dla młodzieży i dorosłych na różnych poziomach zaawansowania, którzy chcą rozwinąć swój warsztat malarski.

Kurs akwarela

Wiemy, że gwarancją szybkich postępów są zajęcia opierające się na indywidualnym podejściu, dlatego podczas pierwszych zajęć kursant przedstawia swoje oczekiwania i prowadząca na podstawie wstępnej rozmowy proponuje szereg tematów umożliwiających naukę danych zagadnień/ technik. Każda osoba zapisuje się do wybranej grupy, ale w razie nieobecności zajęcia można odrabiać w innym terminie w tym samym tygodniu, bądź w kolejnym. Do wszystkich grup można dołączyć w dowolnym momencie.
Nie ma podziału na stopnie zaawansowania, bo każdy pracuje w swoim tempie.
Grupy hobby z opcją wyboru tematu z akwareli w roku szkolnym 2023/2024:
  • Poniedziałek 17:00 - 20:00 Hobby 11-13 lat (3h)
  • Środa 17:00 - 20:00 Hobby 11-13 lat (3h)
  • Środa 16:30 - 20:30 Hobby 18+/ Akwarela 16+ (4h)
  • Czwartek 17:00 - 21:00 Hobby 18+/ Akwarela 16+ (4h)
  • Piątek 16:30 - 20:30 Hobby 14-19 lat (4h)
  • Sobota 09:00 - 12:00 Hobby 11-13 lat (3h)
  • Sobota 16:30 - 20:30 Hobby 16+ (4h)

Program

Osoby początkujące zapoznajemy z różnymi technikami i trickami stosowanymi w akwareli. Pokazujemy jak operować plamą, światłocieniem, walorem, jak nakładać plamy i tworzyć ciekawe kompozycje. Uczestnik kursu sam wybiera tematy, które go interesują, a my przeprowadzamy przez wszystkie zagadnienia wyjaśniające krok po kroku proces twórczy z nimi związany.
  • studium drzew i kwiatów
  • studium zwierząt
  • rysowanie pojazdów
  • przydatne konstrukcje z geometrii wykreślnej
  • rysunek w plenerze
  • zapoznanie się z różnymi technikami kryjącymi
  • komiks
  • rysowanie postaci kreskówkowych
  • concept art

Każdej osobie poświęcamy maksimum uwagi. Nie mamy podziału na stopnie zaawansowania, bo indywidualnie podchodzimy do każdego kursanta.

W roku szkolnym 2023/2024 darmowe zajęcia ze studium postaci będą odbywać się co tydzień w każdą niedzielę od 10.15 do 14.15. Zapisy będą możliwe poprzez aplikację.

Kurs prowadzony jest przez instruktorów związanych z ASP i wydziałem Architektury na PWr. Prawie wszyscy nasi prowadzący przed dostaniem się na studia byli naszymi uczniami.

Niezależnie od momentu zgłoszenia się każdy uczestnik kursu otrzymuje indywidualny program nauczania. Co oznacza w praktyce, że każdy w swoim tempie przerabia program przygotowany w danym roku szkolnym.

Piękna, nowoczesna pracownia w artystycznym lofcie (200m2 inspirującej przestrzeni). Dodatkowo każdy uczeń ma dostęp do kuchni i może zrobić sobie kawę/ herbatę i podgrzać posiłek w mikrofalówce.

LOKALIZACJA

Mieścimy się na ul. Nyskiej 61 a, obok Laser Tagu i Jump Hall Parku Trampolin. Obok pracowni znajduje się duży, darmowy parking.

• Papier akwarelowy gramatura minimum 250g, ale najlepiej 300g (polecane firmy: Arches, Winsor&Newton, Leniar)
  • Zestaw akwarelek w kostkach firmy np. Sonnet, Rembrandt, Talens, Winsor & Newton
  • Płaski pędzel 30 Kozłowski 2417 Toray
  • Okrągły pędzel 6, 10mm kolibri
  • Pędzel około 2/3 mm do malowania szczegółów, może być z włosia syntetycznego
  • Pędzel okrągły Renesans rozmiar 8
  • Taśma malarska uniwersalna, szerokość około 2cm
  • Teczka na rysunki 50x70 (nie nosimy prac w tubach)
  • Szkicownik formatu A4/ A5
  • Czarne cienkopisy grubość 05, 1 (np. firmy Micron)
  • Biały żelopis 0,8

130/150zł

Pakiet standardowy

350/420 zł

Darmowe zajęcia ze studium postaci

950/1140 zł

Darmowe zajęcia ze studium postaci

GALERIA PRAC UCZNIÓW

Ile kosztuje kurs akwarela?

Miesięczny koszt uczestnictwa w kursie malarstwa akwarelowego wynosi 420 zł.