Kurs grafiki cyfrowej, komputerowej - Wrocław

Kurs przeznaczony dla osób zainteresowanych nauką zagadnień związanych z digital painting i digital illustration.

KURS ILUSTRACJI I GRAFIKI KONCEPCYJNEJ

Dzień rozpoczęcia kursu - 5 października 2024 rok, sobota godz. 12:15 - 16:15
Kurs odbywa się w trybie stacjonarnym. Nie jest wymagane doświadczenie w rysowaniu czy też w obsłudze programu, bo każdy otrzymuje indywidualny program nauczania dostosowany do poziomu swoich umiejętności. Kurs trwa od października do końca czerwca, można dołączyć w trakcie trwania kursu, bo program podzielony jest na osobne sektory.
Zapisy na zajęcia odbywają się dla dwóch poziomów zaawansowania:
  • podstawowy - dla osób, które nie miały wcześniej do czynienia z grafiką cyfrową
  • średnio zaawansowany - dla tych, którzy uczyli się już grafiki cyfrowej przynajmniej rok na naszym lub innym kursie

Celem kursu jest m.in nauka obsługi dwóch programów - Adobe Photoshop i Procreate (można wybrać jeden z nich) i zaznajomienie się z malarstwem cyfrowym i grafiką koncepcyjną (concept art). Nauczysz się pracy na warstwach i maskach, obsługi dostępnych narzędzi rysunkowych, tricków umożliwiających tworzenie zaawansowanych kompozycji. Na zajęciach omówimy takie zagadnienia jak trójpodział i złoty podział, zrealizujemy zadania z udziałem aksonometrii i perspektywy powietrznej, centralnej i wielozbiegowej. Nauczysz się dobierać kolory, kształty i faktury. Będziemy dążyć do tego, żeby każdy uczestnik kursu był w stanie dokonać autorskiej prezentacji swoich pomysłów. W programie kursu m.in.:
  • studium krajobrazów
  • studium postaci ludzkiej i zwierząt
  • projektowanie postaci i stworów
  • projektowanie środowisk z wykorzystaniem różnych krajobrazów, architektury, wnętrz
  • projektowanie przedmiotów

Każdej osobie poświęcamy maksimum uwagi, dzięki temu nawet kursanci, którzy zgłaszają się w trakcie trwania kursu są w stanie zrealizować swoje cele.

Obecnie przyjmujemy zapisy na kurs trwający od 5 października 2024 roku do końca czerwca 2025 roku. Zajęcia będą się odbywać w każdą sobotę od 12.15 do 16.15 (4h).

Kurs prowadzony jest przez Barbarę Sroka, która doświadczenie przy tworzeniu grafiki komputerowej zdobywała między innymi w CD Projekt, czyli u jednego z najbardziej znanych producentów i wydawców gier komputerowych w Polsce. Pierwszym tytułem studia był Wiedźmin, a pod koniec 2020 roku studio wydało Cyberpunk.

W roku szkolnym 2024/2025 darmowe zajęcia ze studium postaci będą odbywać się co tydzień w każdą niedzielę od 14:15 do 18:15

Niezależnie od momentu zgłoszenia się każdy uczestnik kursu otrzymuje indywidualny program nauczania. Co oznacza w praktyce, że każdy w swoim tempie przerabia przygotowany przez nas program. Po ukończeniu kursu możliwe jest wystawienie zaświadczenia o udziale w warsztatach.

Piękna, nowoczesna pracownia w artystycznym lofcie (200m2 inspirującej przestrzeni). Dodatkowo każdy uczeń dostęp do kuchni i może zrobić sobie kawę/ herbatę i podgrzać posiłek w mikrofalówce.

CO NALEŻY PRZYNIEŚĆ NA ZAJĘCIA

Na zajęcia należy przynosić własny sprzęt (komputer z tabletem, albo ipad) z zainstalowanym programem, w którym chce się pracować. Oprócz tego mile widziane:
  • ołówki 2B i 4B
  • gumka chlebówka Faber Castle
  • temperówka z pojemnikiem
  • szkicownik A5, albo A4

Pakiety startują wraz z początkiem każdego miesiąca. Podobnie rozliczany jest pakiet kwartalny z tą różnicą, że jest do wykorzystania w trakcie trwania 3 pełnych miesięcy. Na zajęcia można zapisać się w każdej chwili i rozpocząć kurs nawet w połowie miesiąca, bo istnieje możliwość dokonania pojedynczej wpłaty.

Darmowe zajęcia ze studium postaci

Darmowe zajęcia ze studium postaci

W razie nieobecności w roku szkolnym 2024/2025 odróbki będą odbywać się
w grupach ASP i Plastyk w ramach wolnych miejsc w grupach
Zapisy na zajęcia odrobieniowe będą możliwe z poziomu panelu klienta.

GALERIA PRZYKŁADOWYCH TEMATÓW REALIZOWANYCH NA ZAJĘCIACH

Ile kosztuje kurs grafiki komputerowej?

Miesięczny koszt uczestnictwa w kursie grafiki komputerowej wynosi 430 zł.