Kurs grafiki cyfrowej, komputerowej - Wrocław

Kurs przeznaczony dla osób zainteresowanych nauką zagadnień związanych z digital painting i digital illustration.

KURS ILUSTRACJI I GRAFIKI KONCEPCYJNEJ

Dzień rozpoczęcia kursu - 7 października 2023 rok, sobota godz. 12:15 - 16:15
Kurs odbywa się w trybie stacjonarnym. Nie jest wymagane doświadczenie w rysowaniu czy też w obsłudze programu, bo każdy otrzymuje indywidualny program nauczania dostosowany do poziomu swoich umiejętności. Kurs trwa od października do końca czerwca, można dołączyć w trakcie trwania kursu, bo program podzielony jest na osobne sektory.
Zapisy na zajęcia odbywają się dla dwóch poziomów zaawansowania:
  • podstawowy - dla osób, które nie miały wcześniej do czynienia z grafiką cyfrową
  • średnio zaawansowany - dla tych, którzy uczyli się już grafiki cyfrowej przynajmniej rok na naszym lub innym kursie

Celem kursu jest m.in nauka obsługi dwóch programów - Adobe Photoshop i Procreate (można wybrać jeden z nich) i zaznajomienie się z malarstwem cyfrowym i grafiką koncepcyjną (concept art). Nauczysz się pracy na warstwach i maskach, obsługi dostępnych narzędzi rysunkowych, tricków umożliwiających tworzenie zaawansowanych kompozycji. Na zajęciach omówimy takie zagadnienia jak trójpodział i złoty podział, zrealizujemy zadania z udziałem aksonometrii i perspektywy powietrznej, centralnej i wielozbiegowej. Nauczysz się dobierać kolory, kształty i faktury. Będziemy dążyć do tego, żeby każdy uczestnik kursu był w stanie dokonać autorskiej prezentacji swoich pomysłów. W programie kursu m.in.:
  • studium krajobrazów
  • studium postaci ludzkiej i zwierząt
  • projektowanie postaci i stworów
  • projektowanie środowisk z wykorzystaniem różnych krajobrazów, architektury, wnętrz
  • projektowanie przedmiotów

Każdej osobie poświęcamy maksimum uwagi, dzięki temu nawet kursanci, którzy zgłaszają się w trakcie trwania kursu są w stanie zrealizować swoje cele.

Obecnie przyjmujemy zapisy na kurs trwający od 7 października 2023 roku do końca czerwca 2024 roku. Zajęcia będą się odbywać w każdą sobotę od 12.15 do 16.15 (4h).

Kurs prowadzony jest przez Barbarę Sroka, która doświadczenie przy tworzeniu grafiki komputerowej zdobywała między innymi w CD Projekt, czyli u jednego z najbardziej znanych producentów i wydawców gier komputerowych w Polsce. Pierwszym tytułem studia był Wiedźmin, a pod koniec 2020 roku studio wydało Cyberpunk.

W roku szkolnym 2023/2024 darmowe zajęcia ze studium postaci będą odbywać się co tydzień w każdą niedzielę od 10.15 do 14.15.

Niezależnie od momentu zgłoszenia się każdy uczestnik kursu otrzymuje indywidualny program nauczania. Co oznacza w praktyce, że każdy w swoim tempie przerabia przygotowany przez nas program. Po ukończeniu kursu możliwe jest wystawienie zaświadczenia o udziale w warsztatach.

Piękna, nowoczesna pracownia w artystycznym lofcie (200m2 inspirującej przestrzeni). Dodatkowo każdy uczeń dostęp do kuchni i może zrobić sobie kawę/ herbatę i podgrzać posiłek w mikrofalówce.

CO NALEŻY PRZYNIEŚĆ NA ZAJĘCIA

Na zajęcia należy przynosić własny sprzęt (komputer z tabletem, albo ipad) z zainstalowanym programem, w którym chce się pracować. Oprócz tego mile widziane:
  • ołówki 2B i 4B
  • gumka chlebówka Faber Castle
  • temperówka z pojemnikiem
  • szkicownik A5, albo A4

Pakiety startują wraz z początkiem każdego miesiąca. Podobnie rozliczany jest pakiet kwartalny z tą różnicą, że jest do wykorzystania w trakcie trwania 3 pełnych miesięcy. Na zajęcia można zapisać się w każdej chwili i rozpocząć kurs nawet w połowie miesiąca, bo istnieje możliwość dokonania pojedynczej wpłaty.

Darmowe zajęcia ze studium postaci

Darmowe zajęcia ze studium postaci

GALERIA PRZYKŁADOWYCH TEMATÓW REALIZOWANYCH NA ZAJĘCIACH

Ile kosztuje kurs grafiki komputerowej?

Miesięczny koszt uczestnictwa w kursie grafiki komputerowej wynosi 420 zł.