Kurs grafiki cyfrowej, komputerowej - Wrocław

Kurs przeznaczony dla osób zainteresowanych nauką zagadnień związanych z digital painting i digital illustration.

KURS ILUSTRACJI I GRAFIKI KONCEPCYJNEJ

Dzień rozpoczęcia kursu - 8 października 2022 rok, sobota godz. 12:15 - 16:15
Kurs odbywa się w trybie stacjonarnym. Nie jest wymagane doświadczenie w rysowaniu czy też w obsłudze programu, bo każdy otrzymuje indywidualny program nauczania dostosowany do poziomu swoich umiejętności. Kurs trwa od października do końca czerwca, można dołączyć w trakcie trwania kursu, bo program podzielony jest na osobne sektory.
Zapisy na zajęcia odbywają się dla dwóch poziomów zaawansowania:
 • podstawowy - dla osób, które nie miały wcześniej do czynienia z grafiką cyfrową
 • średnio zaawansowany - dla tych, którzy uczyli się już grafiki cyfrowej przynajmniej rok na naszym lub innym kursie

PROGRAM

Celem kursu jest m.in nauka obsługi dwóch programów - Adobe Photoshop i Procreate (można wybrać jeden z nich) i zaznajomienie się z malarstwem cyfrowym i grafiką koncepcyjną (concept art). Nauczysz się pracy na warstwach i maskach, obsługi dostępnych narzędzi rysunkowych, tricków umożliwiających tworzenie zaawansowanych kompozycji. Na zajęciach omówimy takie zagadnienia jak trójpodział i złoty podział, zrealizujemy zadania z udziałem aksonometrii i perspektywy powietrznej, centralnej i wielozbiegowej. Nauczysz się dobierać kolory, kształty i faktury. Będziemy dążyć do tego, żeby każdy uczestnik kursu był w stanie dokonać autorskiej prezentacji swoich pomysłów. W programie kursu m.in.:
 • studium krajobrazów
 • portrety
 • studium postaci ludzkiej i zwierząt
 • projektowanie postaci i stworów
 • projektowanie środowisk z wykorzystaniem różnych krajobrazów, architektury, wnętrz
 • projektowanie przedmiotów
 • ilustracja

Dlaczego warto wybrać nasz kurs?

Każdej osobie poświęcamy maksimum uwagi, dzięki temu nawet kursanci, którzy zgłaszają się w trakcie trwania kursu są w stanie zrealizować swoje cele.

GRAFIK

Obecnie przyjmujemy zapisy na kurs trwający od 8 października 2022 roku do końca czerwca 2023 roku. Zajęcia będą się odbywać w każdą sobotę od 12.15 do 16.15 (4h).

KADRA

Kurs prowadzony jest przez Barbarę Sroka, która doświadczenie przy tworzeniu grafiki komputerowej zdobywała między innymi w CD Projekt, czyli u jednego z najbardziej znanych producentów i wydawców gier komputerowych w Polsce. Pierwszym tytułem studia był Wiedźmin, a pod koniec 2020 roku studio wydało Cyberpunk.

DARMOWE ZAJĘCIA

W roku szkolnym 2022/2023 darmowe zajęcia ze studium postaci będą odbywać się co tydzień w zależności od miesiąca w każdą niedzielę od 10.30 do 14.30 na zmianę z sobotą od 8.00 do 12.00. Obecność nie jest obowiązkowa, ale to świetna odskocznia od grafiki komputerowej i możliwość podszkolenia warsztatu rysunkowego.

PROGRAM

Niezależnie od momentu zgłoszenia się każdy uczestnik kursu otrzymuje indywidualny program nauczania. Co oznacza w praktyce, że każdy w swoim tempie przerabia przygotowany przez nas program. Po ukończeniu kursu możliwe jest wystawienie zaświadczenia o udziale w warsztatach.

PRACOWNIA

Piękna, nowoczesna pracownia w artystycznym lofcie (200m2 inspirującej przestrzeni). Dodatkowo każdy uczeń dostęp do kuchni i może zrobić sobie kawę/ herbatę i podgrzać posiłek w mikrofalówce.

ATMOSFERA

Sympatyczna atmosfera, u nas wszyscy się znają i mówimy sobie po imieniu:)


CO NALEŻY PRZYNIEŚĆ NA ZAJĘCIA

Na zajęcia należy przynosić własny sprzęt (komputer z tabletem, albo ipad) z zainstalowanym programem, w którym chce się pracować. Oprócz tego mile widziane:
 • ołówki 2B i 4B
 • gumka chlebówka Faber Castle
 • temperówka z pojemnikiem
 • szkicownik A5, albo A4

CENNIK

Pakiety startują wraz z początkiem każdego miesiąca. Podobnie rozliczany jest pakiet kwartalny z tą różnicą, że jest do wykorzystania w trakcie trwania 3 pełnych miesięcy. Na zajęcia można zapisać się w każdej chwili i rozpocząć kurs nawet w połowie miesiąca, bo istnieje możliwość dokonania pojedynczej wpłaty.
Pojedyncze zajęcia

120zł

Indywidualny program nauczania
Brak rezerwacji miejsca w grupie
Dostępne przez cały rok szkolny
Lekcja o testowym charakterze
Materiały pomocnicze
Czas trwania zajęć - 4h
Pakiet standardowy

370zł

Indywidualny program nauczania
Zajęcia raz/dwa razy w tygodniu
Dostępne przez cały rok szkolny
Możliwość odrobienia zajęć
Ważność: 1 miesiąc
Materiały pomocnicze
Czas trwania zajęć - 4h
Darmowe zajęcia ze studium postaci
Pakiet kwartalny

1060zł

Indywidualny program nauczania
Zajęcia raz/dwa razy w tygodniu
Dostępne przez cały rok szkolny
Możliwość odrobienia zajęć
Ważność: 3 miesiące
Materiały pomocnicze
Czas trwania zajęć - 4h
Darmowe zajęcia ze studium postaci

W jaki sposób można odrobić zajęcia?

W razie nieobecności w roku szkolnym 2022/2023 odróbki będą odbywać się co tydzień w zależności od miesiąca w każdą niedzielę od 10.30 do 14.30 na zmianę z sobotą od 8.00 do 12.00 (zajęcia odrobieniowe są z rysunku klasycznego). Zapisy na odróbki w sobotę przyjmuje prowadząca Ola Menzfeld pod numerem 784 994 249. Z kolei na zajęcia w niedzielę przyjmuje prowadząca Ola Błażewicz pod numerem 663 908 786. W celu zapisania się na zajęcia odrobieniowe należy wysłać sms-a z propozycją terminu i w treści podać swoje imię i nazwisko i przydział do grupy np. ,,Anna Kowalska sb Grafika komputerowa''. Odróbki w roku szkolnym 2022/2023:
 • październik - sb 8.00 - 12.00
 • listopad - ndz 10.30 - 14.30
 • grudzień - sb 8.00 - 12.00
 • styczeń - ndz 10.30 - 14.30
 • luty - sb 8.00 - 12.00
 • marzec - ndz 10.30 - 14.30
 • kwiecień - sb 8.00 - 12.00
 • maj - ndz 10.30 - 14.30
 • czerwiec - sb 8.00 - 12.00

GALERIA PRZYKŁADOWYCH TEMATÓW REALIZOWANYCH NA ZAJĘCIACH

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Ile kosztuje kurs grafiki komputerowej?

Miesięczny koszt uczestnictwa w kursie grafiki komputerowej wynosi 370 zł.

Ile trwa kurs?

Program kursu rozpisany jest w każdym roku szkolnym od 1 września do końca czerwca. Każde zajęcia rejsowe trwają 4h. Uczestnik kursu może dodatkowo wziąć udział w darmowych zajęciach ze studium postaci (4h w każdym tygodniu).

Dla kogo przeznaczony jest kurs? Czy osoby początkujące też mogą wziąć udział?

Zajęcia adresowane są zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych.

Czy mogę zapisać się w trakcie trwania kursu?

Oczywiście, jest możliwość zapisania się na kurs, który już trwa. Jedynym warunkiem jest wolne miejsce na danym kursie.

Gdzie odbywają się zajęcia?

Zajęcia odbywają się w naszej pracowni we Wrocławiu, na ul. Nyskiej 61a.

Czy kurs odbywa się również w formie zdalnej?

Zajęcia odbywają się tylko w formie stacjonarnej.

Czy po zakończonym kursie dostanę certyfikat lub dokument potwierdzający ukończenie?

Każdy uczestnik, który ukończy kurs, otrzyma zaświadczenie o ukończonym kursie.