Kurs grafiki cyfrowej, komputerowej - Wrocław

Kursy, które przeznaczone są dla osób zainteresowanych nauką zagadnień związanych z grafiką cyfrową.
Kursy odbywające się w trybie stacjonarnym przeznaczone dla osób początkujących. Nie jest wymagane doświadczenie w rysowaniu czy też w obsłudze programu, bo każdy otrzymuje indywidualny program nauczania dostosowany do poziomu swoich umiejętności. W zakresie grafiki cyfrowej oferujemy 3 różne kursy i można zapisać się na jeden z nich, bądź wszystkie (terminy spotkań nie pokrywają się).

Miesięczny koszt każdego kursu wynosi 350zł (obowiązkowe 1 zajęcia w tygodniu trwające 4h), niezależnie od tego czy w danym miesiącu zajęcia w konkretnej grupie odbędą się 4 czy 5 razy. W razie nieobecności istnieje możliwość odrobienia zajęć, ale tylko w formie zajęć z rysunku klasycznego w poniedziałek o 16.30.

Kurs grafiki koncepcyjnej i ilustracji (październik-czerwiec)

W programie kursu m.in.:

 • obsługa programów Photoshop i Procreate

 • digital painting, czyli malarstwo cyfrowe (m.in. studium krajobrazów, portrety, studium postaci ludzkiej i zwierząt)

 • concept art, czyli grafika koncepcyjna ukierunkowana na projektowanie postaci, stworów i środowisk z wykorzystaniem różnych krajobrazów, architektury (przestrzeni otwartych i wnętrz) oraz przedmiotów


 • Termin spotkań: pt 16.30-20.30

Kurs grafiki użytkowej (styczeń)

W programie kursu m.in.:

 • obsługa programu Adobe Illustrator

 • wprowadzenie do typografii

 • projekt logo i logotypu

 • wizytówka

 • okładka płyty/książki/magazynu

 • plakat


 • Termin spotkań: pn 15.00-19.00

Kurs animacji (luty)

W programie kursu m.in.:

 • obsługa programu Blender

 • zaprojektowanie autorskiej animacji 2D

 • modelowanie i renderowanie obrazów 3D

 • zaprojektowanie autorskiej animacji trójwymiarowej


 • Termin spotkań: sb 16.30-20.30

Co należy przynieść na zajęcia?

Na zajęcia należy przynosić własny sprzęt (komputer z tabletem, albo ipad) z zainstalowanym programem, w którym chce się pracować. Oprócz tego mile widziany szkicownik A5, albo A4 i przybory do rysunku:
- ołówki 2B i 4B
- gumka chlebówka Faber Castle
- temperówka z pojemnikiem