Architektura Krajobrazu Wrocław

Kurs przeznaczony jest dla osób, które planują przystąpienie do egzaminów z rysunku na studia na kierunek Architektura Krajobrazu w Polsce i za granicą. Zajęcia prowadzone są przez prowadzącą, która ukończyła m.in. Architekturę Krajobrazu na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu i od 10 lat zajmuje się nauczaniem rysunku. Oferowany przez nas kurs pomoże Ci zgłębić różne techniki rysunku i odpowiednio przygotować się do studiów.

KURS ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU

Kurs Architektury Krajobrazu to zajęcia wymagające poznania kilku technik rysunkowych (ołówek, kredka, flamaster itp.), więc podobnie jak kurs rysunku i malarstwa ASP, dostosowany jest do umiejętności każdego ucznia. Indywidualne podejście przekłada się na bardzo dobre i szybkie efekty kształcenia. Każdy uczeń traktowany jest indywidualnie, przez co może on rozwijać się pracując w grupie, niezależnie od poziomu innych uczestniczących.

Zachęcamy również do skorzystania z naszych pozostałych kursów, a w szczególności w zajęciach takich jak Kurs Architektury, który podobnie jak kurs architektury krajobrazu pozwoli rozwinąć kompozycje brył i przydatne elementy konstrukcji z geometrii wykreślnej.

Program nauczania

Perspektywa powietrzna, walor, światłocień, rozpiętość tonalna, odbicie w wodzie, odbicie lustrzane, przenikanie, wykreślanie cienia, aksonometria… Brzmi groźnie? Nasz program nauczania pozwala na stopniowe opanowanie wymienionych zagadnień.
W programie kursu m.in.:
 • studium martwej natury
 • kompozycje z brył
 • studium drzew
 • krajobrazy
 • elementy małej architektury
 • przydatne konstrukcje z geometrii wykreślnej
 • rysunek w plenerze
 • zapoznanie się z różnymi technikami kryjącymi (ołówek, kredki, flamastry, cienkopis, tusz)
 • symulacje egzaminów wstępnych

Małe udogodnienia

Cena obejmuje również materiały pomocnicze, które ułatwiają wykonanie pracy domowej i stanowią podsumowanie zdobytej na zajęciach wiedzy. Przygotowana jest również biblioteka z inspiracjami i kącik kuchenny z możliwością przygotowania kawy i herbaty.

System mobilizacyjny

Dążymy do tego, aby każdy uczestnik kursu opanował wszystkie opracowane przez nas zagadnienia i zmierzył się z wyznaczonymi tematami rysunkowymi. W programie oprócz prac wykonywanych na zajęciach są również zadania domowe, które weryfikują poziom ucznia i pozwalają na kreatywne wykorzystanie nabytych umiejętności. Zasada jest prosta - w każdym miesiącu spośród wszystkich realizowanych prac kursant wybiera pięć prac z wymienionego zakresu:
 • Praca egzaminacyjna z wyobraźni - 3h (temat do realizacji w domu z zegarkiem, treść zadania prowadzący rozdaje w wersji papierowej w trzecim tygodniu każdego miesiąca)
 • Praca egzaminacyjna z martwej natury - 3h (temat realizowany na zajęciach)
 • Praca z martwej natury - czas nieokreślony
 • Praca z wyobraźni - czas nieokreślony
 • Praca z wyobraźni - czas nieokreślony
Harmonogram:

> Pierwszy tydzień każdego kolejnego miesiąca- oddanie 5 skończonych prac

> Drugi tydzień każdego kolejnego miesiąca- przegląd (przykładowo 10 osób w rankingu daje 50 prac do wglądu wszystkich uczestników kursu) i ogłoszenie punktacji za poszczególne prace (za każdy rysunek można zdobyć maksymalnie 50 pkt-ów), podanie sumy punktów za dwie pierwsze prace (egzamin) i średnią ze wszystkich i oczywiście każda osoba otrzyma od prowadzącego komplet uwag w postaci konstruktywnej krytyki:)

Tabelki z punktacją są do wglądu w teczce z kartami uczniów. Jeśli ktoś nie da rady rady przynieść jakieś pracy to dostanie za nią zero, ale nie zwalnia to z obowiązku doniesienia zaległej pracy w kolejnym tygodniu (praca zostanie oceniona, ale punkty już nie będą wliczać się do rankingu). Zabawa w zbieranie punktów jest sprawdzonym systemem mobilizacyjnym:) Ale bez obaw, nowicjuszy nie rzucamy na głęboką wodę i udział w rankingu biorą tylko osoby, które samodzielnie potrafią już realizować tematy ze spisu. Przykładowy fragment tabelki z rankingiem:
OsobaPunktacjaEgzamin/miejsce w rankinguŚrednia/miejsce w rankingu
Igor Dudziak1. 5085/6112/2
2. 25
3. 35
4. 20
5. 10

Lista materiałów

Na pierwsze zajęcia należy zabrać ze sobą:
 • Pudełko ołówków 2B i 4B (najlepiej Renesans, Faber- Castell, albo KOH-I-NOOR)
 • Temperówka do ołówka z pojemnikiem
 • Przedłużacz do ołówka
 • Gumka chlebówka (KOH-I-NOOR albo Faber-Castell)
 • Gumka zwykła, biała (Factis-softer, Pentel albo Staedtler)
 • Klipy- 4 szt.
 • 3 brystole formatu 50x70cm (warto zakupić sobie od razu całą ryzę)
Pozostałe rzeczy, które należy zakupić:
 • Deska 50x70 cm gładka (na przykład z płyty MDF/ HDF grubości 4-6 mm, można zakupić ją w sklepie plastycznym, wycinają też na miejscu w Castoramie), na zajęcia nie trzeba jej przynosić, udostępniamy własną, ale jest konieczna jako podkładka do prac wykonywanych w domu
 • Teczka na rysunki 50x70 (nie nosimy prac w tubach, bo zwinięte w rulon rysunki rozmazują się)
 • Szkicownik formatu A4
 • Teczka ofertowa formatu A4 (do porządkowania materiałów otrzymywanych na zajęciach i kolekcjonowania własnych inspiracji)
 • Zestaw kredek akwarelowych Mondeluz KOH-I-NOOR, minimum 12 kolorów