HOBBY

Kurs przeznaczony dla młodzieży i dorosłych na różnych poziomach zaawansowania, które chcą rozwinąć swój warsztat rysunkowy, bądź malarski.

Kurs hobby

Wiemy, że gwarancją szybkich postępów są zajęcia opierające się na indywidualnym podejściu, dlatego podczas pierwszych zajęć kursant przedstawia swoje oczekiwania i prowadząca na podstawie wstępnej rozmowy proponuje szereg tematów umożliwiających naukę danych zagadnień/ technik. Każda osoba zapisuje się do wybranej grupy, ale w razie nieobecności zajęcia można odrabiać w innym terminie w tym samym tygodniu, bądź w kolejnym. Do wszystkich grup można dołączyć w dowolnym momencie.
Nie ma podziału na stopnie zaawansowania, bo każdy pracuje w swoim tempie.
Grupy hobby w roku szkolnym 2023/2024:
  • Poniedziałek 17:00 - 20:00 Hobby 11-13 lat (ZAPISY UZUPEŁNIAJĄCE TRWAJĄ)
  • Poniedziałek 17:00 - 20:00 Hobby 11-13 lat (BRAK MIEJSC)
  • Wtorek 17:00 - 20:00 Hobby 11-13 lat (BRAK MIEJSC)
  • Środa 17:00 - 20:00 Hobby 11-13 lat (BRAK MIEJSC)
  • Środa 17:00 - 21:00 Hobby 14+/ Akwarela 14+ (ZAPISY UZUPEŁNIAJĄCE TRWAJĄ)
  • Czwartek 17:00 - 21:00 Hobby 18+/ Akwarela 18+ (BRAK MIEJSC)
  • Czwartek 18:00-21.00 Hobby 14+/ Akwarela 14+ (NOWA GRUPA - START 30 LISTOPADA 2023 R.)
  • Sobota 08:00 - 12:00 Hobby 14+/ Akwarela 14+ (ZAPISY UZUPEŁNIAJĄCE TRWAJĄ)
  • Sobota 09:00 - 12:00 Hobby 11-13 lat (BRAK MIEJSC)
  • Sobota 12:15 - 16:15 ASP (ZAPISY UZUPEŁNIAJĄCE TRWAJĄ)

Program

Osoby początkujące zapoznajemy z takimi zagadnieniami jak np. odmierzanie i rysowanie z natury, perspektywa powietrzna, walor, światłocień, rozpiętość tonalna, perspektywa jedno i wielozbiegowa, odbicie w wodzie, odbicie lustrzane, przenikanie, wykreślanie cienia. Osoby zaawansowane chętnie sięgają po tematy związane z ilustracją, grafiką koncepcyjną czy też techniki, w których można wykorzystać kolor.
  • studium drzew i kwiatów
  • studium zwierząt
  • rysowanie pojazdów
  • przydatne konstrukcje z geometrii wykreślnej
  • rysunek w plenerze
  • zapoznanie się z różnymi technikami kryjącymi
  • komiks
  • rysowanie postaci kreskówkowych
  • concept art

Każdej osobie poświęcamy maksimum uwagi. Nie mamy podziału na stopnie zaawansowania, bo indywidualnie podchodzimy do każdego kursanta.

W roku szkolnym 2023/2024 darmowe zajęcia ze studium postaci będą odbywać się co tydzień w każdą niedzielę od 10.15 do 14.15.

Kurs prowadzony jest przez instruktorów związanych z ASP i wydziałem Architektury na PWr. Prawie wszyscy nasi prowadzący przed dostaniem się na studia byli naszymi uczniami.

Niezależnie od momentu zgłoszenia się każdy uczestnik kursu otrzymuje indywidualny program nauczania. Co oznacza w praktyce, że każdy w swoim tempie przerabia program przygotowany w danym roku szkolnym.

Piękna, nowoczesna pracownia w artystycznym lofcie (200m2 inspirującej przestrzeni). Dodatkowo każdy uczeń ma dostęp do kuchni i może zrobić sobie kawę/ herbatę i podgrzać posiłek w mikrofalówce.

LOKALIZACJA

Mieścimy się na ul. Nyskiej 61 a, obok Laser Tagu i Jump Hall Parku Trampolin. Obok pracowni znajduje się duży, darmowy parking.

• Szkicownik formatu A4/ A5
  • Czarne cienkopisy grubość 05, 1 (np. firmy Micron)
  • Blok rysunkowy A3

130/150 zł

Pakiet standardowy

350/420 zł

Darmowe zajęcia ze studium postaci

950/1140 zł

Darmowe zajęcia ze studium postaci

Materiały do rysunku - druga partia

Lista uzupełniająca do materiałów do rysunku:
  • Biały żelopis 0,8
  • Kolorowe kartki A3 np. czarne, brązowe, beżowe
  • Czarny marker
  • Blok techniczny 300 g
  • Kredki ołówkowe Faber Castle, albo kredki akwarelowe Koh-i-noor Mondeluz 12 sztuk
  • Czarny tusz kreślarski
  • Pędzel okrągły np. Renesans rozmiar 8, 10
  • Szkicownik formatu A4/ A5

Materiały do malarstwa

Przybory do malarstwa przynosi się dopiero, gdy poprosi o to prowadząca. W grupach hobbystycznych część osób rysuje, a chętni malują.
Lista materiałów do malarstwa akrylowego:
  • tektury 2-3 mm 50x70
  • pędzle najlepiej ze szczeciny (mogą być akrylowe, ale są droższe), o szerokości 6mm (okrągły) i 15mm (okrągły), koniecznie też kupić 25 mm (płaski) i kilka innych płaskich różnych rozmiarów (najlepiej cały zestaw)
  • farby akrylowe najlepiej z firmy MAIMERI 'Acrilico' tubki po 200ml, bądź Madisi for artist Acrylic Colour (tubki po 75ml)
Kolory potrzebne na początek to:
  • biały tytanowy (można kupić dużą tubę nawet 400ml – wychodzi taniej) np. Maimeri 018
  • 2x żółty (cytrynowy i ciepły np. indyjski, głęboka żółć) np. Maimeri 112 i 114
  • 3x niebieski (błękit pruski, ultramaryna, cerulean blue/ cyan) np. Maimeri 402, 390, 400
  • 2x czerwień (magenta, karmin) np. Maimeri 256, 274
  • 1x zieleń w kolorze ciemnej trawy np. Maimeri Sap Green 358
  • 1x ciemny brąz np. Maimeri 493
  • 1x szarość Payna np. Maimeri 514
Lista materiałów do malarstwa akwarelowego:
  • papier akwarelowy gramatura minimum 250g, ale najlepiej 300g (polecane firmy: Arches, Winsor&Newton, Leniar)
  • zestaw akwarelek firmy np. Rembrandt, Talens, Winsor & Newton
  • okrągły pędzel 6, 10mm kolibri
  • pędzel około 2/3 mm do malowania szczegółów, może być z włosia syntetycznego

Ile kosztuje kurs Hobby?

Miesięczny koszt uczestnictwa w kursie Hobby wynosi 370 zł.